zapisz30akcja

 

Barefoot Projekt Czysta Plaża

Zakończyliśmy sprzątać polskie plaże! Od czerwca do początku sierpnia wspólnie z kilkuset wolontariuszami, w ramach współpracy Fundacji Nasza Ziemia i Barefoot Projekt Czysta Plaża! W ciągu prawie 2 miesięcy akcji zorganizowaliśmy 5 wydarzeń połaćzonych z happeningami sprzątania plaż, edukacją ekologiczną i konkursami oraz warsztatami plastycznymi.

Zapraszamy do oberzenia relacji fotograficznych z naszych akcji:


Warszawa

 

       Hel                                                                Chałupy                                                    Krynica Morska
 


Finał w Gdyni

Podsumowanie:
 
- posprzątaliśmy 5 fragmentów polskich plaż - nad Wisłą w Warszwie, Helu, CHałupach, Krynicy Morskiej i Gdyni.
- do udziału w sprzątaniu plaż z Barefoot Projekt Czysta Plaża zgłosiło się w sumie ponad 200 wolontariuszy 
- zebraliśmy ok 4 000 litrów śmieci - średnio dziesięć 120 litrowych worków na plażę (każdy z happeningów sprzątania trwał około 1 godziny, 15 minut)
- zebraliśmy przede wszystkim ogromne ilości niedopałków po papierosach i kapsle, ale też znaleźliśmy wyrzucone na brzeg sieci (sieci widma - pozostawione lub zagubione, zerwane sieci rybackie, które dryfując w morzu stanowią duże zagrożenie dla ekosystemu - łapią wciąż nowe ryby, ale są także zagorżeniem dla ssaków i ptaków ), części garderony, inne elementy sieci, szkło, puszki
 

Wszystkim, którzy nas odwiedzili serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!


Barefoot Projekt Czysta Plaża - informacje:

W ramach tegorocznej edycji Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku i realizacji części hasła kampanii "Bałtyk też może... być czysty", Fundacja Nasza Ziemia oraz Barefoot Projekt Czysta Plaża, wspólnie organizują 5 akcji sprzątania Polskich plaż.

Celem Barefoot Projekt Czysta Plaża jest utrzymanie plaż przyjaznych bosym stopom. Inicjatywa powstała w 2007 roku w Stanach Zjednocznych, solidaryzując lokalne społeczności wokół przywracania naturalnej równowagi wybrzeżom. Do tej pory tysiące wolontariuszy włączyło się w oczyszczanie europejskich plaż z ton śmieci.

 

KALENDARIUM SPRZĄTAŃ:

20 czerwca, godzina 12.00  - WARSZAWA - Sprzątanie plaży nad Wisłą, po konferencji inaugurującej Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku 2013.

Plaża na wysokości Klubu Warszawska La Playa Music Bar, ul. Wybrzeże Helskie 1/5

GALERIA - WARSZAWA 20.06.2013

 

LIPIEC - SIERPIEŃ 

- sprzątania wybrzeża Bałtyku

 

20. lipca - HEL

- Inauguracja akcji sprzątań plaż z Barefoot Beach Rescue Project na wybrzeżu.

Start godzina 11.00


	Wydarzenie inaugurujące akcję sprzątania plaż Fundacji Nasza Ziemia, wspólnie z Barefoot Projekt Czysta Plaża na polskim wybrzeżu. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w sprzątaniu plaży oraz do odwiedzenia stoiska Fundacji, na którym będziecie mogli się dowiedzieć więcej o problemach  Bałtyku i sposobach na to, co zrobić, aby nasze Morze było „czyste, bioróżnorodne i pełne ryb”!
Na pierwszych 50 wolontariuszy czekają koszulki akcji, a na wszystkich konkursy ekologiczne Fundacji Nasza Ziemia.

Hel, sobota, 20 lipca, godzina 11:00 – 14:00

 

 

21. lipca - CHAŁUPY

- Start godzina 14.00

Akcja sprzątania plaży organizowana przez Fundację Nasza Ziemia, wspólnie z Barefoot Projekt Czysta Plaża. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w sprzątaniu plaży oraz do odwiedzenia stoiska Fundacji, na którym będziecie mogli się dowiedzieć więcej o problemach Bałtyku i sposobach na to, co zrobić, aby nasze Morze było „czyste, bioróżnorodne i pełne ryb”!

Na pierwszych 50 wolontariuszy czekają koszulki akcji i konkursy ekologiczne Fundacji Nasza Ziemia.

Chałupy, niedziela, 21 lipca,  godzina 14:00 – 17:00

 

 2. sierpnia - KRYNICA MORSKA

- Start godzina 11.00

Akcja sprzątania plaży organizowana przez Fundację Nasza Ziemia wspólnie z Barefoot Beach Rescue Project i Race for the Baltic. Po raz kolejny zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w sprzątaniu plaży oraz do odwiedzenia stoiska Fundacji, a także do przyłączenia się do Rowerowego Rajdu dla Bałtyku!

W Krynicy odbędzie się uroczyste powitanie uczestników Rajdu , którzy od czerwca jadą wokół Bałtyku i zbierają podpisy pod petycją wzywającą do wzmocnienia ochrony Morza Bałtyckiego!

Na pierwszych 50 wolontariuszy czekają koszulki akcji, a na wszystkich konkursy ekologiczne Fundacji Nasza Ziemia.

Krynica Morska, główne wyjście na plażę (nr 24), piątek, 2. sierpnia, godzina 11:00 – 14:00

 

3. sierpnia - GDYNIA

- finał działań Międzynarodowego Sprzątania Bałtyku 2013 i Barefoot Projekt Czysta Plaża

Start godzina 14.00

Finał kampanii Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku 2013 na plaży miejskiej w Gdyni! W programie:

Na pierwszych, 50 wolontariuszy czekają koszulki akcji, a na wszystkich konkursy ekologiczne Fundacji Nasza Ziemia.

Gdynia, plaża miejska, sobota, 3. sierpnia, 14:00 – 17:00