facebook

 

Wyzwanie 5

"rePETa" - żółte pojemniki do selektywnej zbiórki mogą trafić do Twojej gminy!


UWAGA!

Pojemniki w ramach kampanii "rePETa" - już wyczerpane

Infomujemy, że pula pojemników do selektywnej zbiórki fundowana w ramach kampanii "rePETa" właśnie została wyczerpana.

Bardzo nas cieszy wielkie zainteresowanie tym projektem i żałujemy, że w fazie pilotażowej nie było większych możliwości.

Zachęcamy, aby jednak dalej składać zapotrzebowania, gdyż pomoże nam to uzyskać bazę wiedzy o potrzebach i potencjale dla tej kampanii i będzie bardzo pomocne przy staraniach o kontynuację projektu.


 

Pozyskaj od nas nieodpłatnie żółte pojemniki i zbieraj w nie odpady!

Cel: wzmocnienie infrastruktury do segregacji odpadów w przestrzni publicznej i przeciążonej ruchem i powstającymi odpadami (np. ma terenachatracyjnych turystycznie, w parkach, ogródkach jordanowskich, na plażach lub dojściach do plaż, na pasażach, promenadach, w szkołach, w obiektach sportowych, itp. - słowem wszędzie tam, gdzie pojawia się dużo odpadów zbieranych do żółtych pojemników).
Projekt pilotażowy realizowany przez Fundację Nasza Ziemia w ramach Akcji Sprzątanie świata - Polska, finansowany ze środków Fundacji Coca Cola (The Coca Cola Foundation) i we współpracy z firmami systemu Coca Cola w Polsce. 

Dla kogo: urzędy gminy

Jak: fundowane są żółte pojemniki 120 l. Koszt produkcji, oznakowania i dostarczenia pojemników jest po stronie Fundacji Nasza Ziemia. Pojemniki będą przekazywane na własność urzędom gmin. Urzędy będą miały obowiązek utrzymania i obsługi pojemników na własny koszt oraz przekazania Fundacji Nasza Ziemia rzetelnych informacji, popartych odpowiednimi dokumentami będącymi w posiadaniu Urzędu, ile odpadów udało sie zebrać do postawionych pojemników.

Zainteresowane gminy prosimy o kontakt mailowy: fundacja@naszaziemia.pl. W razie niejasności prosimy o zadawanie konkretnych pytań.

Prosimy o informację:

  1. nazwa gminy i namiary kontaktowe
  2. racjonalnie szacowana liczba pojemników
  3. szacunek co do ilości zbieranych odpadów z tworzyw sztucznych do podstawianych pojemników (miesięcznie, w kg)
  4. proponowane lokalizacje pojemników (np.szkoły, "Orliki" itp.).

Liczba pojemników ograniczona. O otrzymaniu pojemnikówbędzie decydować m.in.  kolejność zgłoszeń i spodziewana efektywność wsparcia zbiórki w gminie.

Zgłoszenie zapotrzebowania nie jest równoznaczne z gwarancją otrzymania pojemników.