facebook

15 października 2013 w południe odbyła się w Pałacu Prezydenckim Gala z okazji 20-lecia Akcji „Sprzątanie świata – Polska”. 

Gościli nas osobiście Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski i Pierwsza Dama Anna Komorowska. W tym wielkim dniu towarzyszyli nam: Pan Sławomir Rybicki Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta, Pani Aneta WilmańskaPodsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Pani Melanie Davies Pierwszy Sekretarz Ambasady Australii w Polsce, Ewelina Flinta, piosenkarka i Ambasador Fundacji Nasza Ziemia oraz liczni partnerzy współpracujący z nami od lat, leśnicy, samorządowcy, pracownicy organizacji pozarządowych, wolontariusze, uczestnicy akcji, szkoły, a także dziennikarze.

Uroczystość otworzył występ dzieci z zespołu „Kontra”, który działa przy Szkole Podstawowej nr 81 w Warszawie. Dzieci zaprezentowały fragment spektaklu „Anioły Ziemi” - krótką opowieść o związku istot ziemskich z planetą. Uczniowie z tej szkoły od lat uczestniczą w Akcji i w programie „Ogród - ostoja zwierząt”.

Podczas spotkania Pan Wojciech Młynarski wyrecytował słowa piosenki, która została przez niego napisana specjalnie na inaugurację akcji „Sprzątanie Świata” 20 lat temu. W trakcie gali przypomniana była historia Akcji, a Pan Andrzej Pągowskiopowiedział o początkach swojej współpracy z Fundacją i pracy nad plakatami, które dla nas projektował.

Mira Stanisławska-Meysztowicz inicjatorka akcji i założycielka Fundacji Nasza Ziemia podziękowała Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej za objęcie akcji Patronatem i wsparcie idei „Sprzątania świata”. W uznaniu zaangażowania, Mira iSławomir Brzózek, Prezes Fundacji Nasza Ziemia, uhonorowali Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego statuetką „Przyjaciel Ziemi”.

Najmłodszy nasz wolontariusz, 5-cioletnia Ola wręczyła Pierwszej Damie Annie Komorowskiej własnoręcznie namalowane drzewo – dąb rosnący w Zakroczymiu.

Całą uroczystość zakończył występ zespołu „Recykling Band”, grającego na instrumentach z surowców wtórnych. Galę prowadziliMaja Popielarska oraz Piotr Maślak.

Zdjęcia pokaz slajdów PicLens