EKOdetektywi
na tropie
domowych
nawyków!

Pobierz bezpłatny przewodnik
dla nauczyciela i komplet materiałów
do zajęć dla uczniów klas VII – VIII.

znaczek

O programie „Czysta Ziemia”

 first-logo

Ekologiczny program „Czysta Ziemia”, którego inicjatorem jest firma Procter&Gamble to przede wszystkim uświadamianie uczniom klas szkół podstawowych wagi działań na rzecz środowiska. Mamy tylko jedno środowisko, które nas otacza, dlatego tak ważne jest by było zdrowe i bezpieczne, a jednym z najważniejszych rozwiązań, które mogą sprawić, że będziemy oddychać czystszym powietrzem, mieć dostęp do czystej wody, a nasze otoczenie będzie wolne od śmieci jest edukacja. Dlatego dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi osobami, które mogą tę sytuację zmienić.

Partnerzy programu

Fundacja Nasza Ziemia

Fundację Nasza Ziemia w 1994 roku założyła Mira Stanisławska – Meysztowicz. Od początku Fundacja koordynuje największą, ekologiczną Akcję „Sprzątanie świata - Polska”, ale też oprócz prac związanych z Akcją, inspiruje i uczy realizując ekologiczne programy, konkursy czy projekty. Pakiet materiałów edukacyjnych przygotowanych w ramach programu „Czysta Ziemia”, którego inicjatorem jest Procter & Gamble, a Partnerem Fundacja Nasza Ziemia, ma na celu kształtowanie proekologicznych postaw oraz podniesienie świadomości młodzieży w zakresie ochrony środowiska.

Procter & Gamble

Procter & Gamble to globalna firma, której produkty goszczą w domach 5 miliardów ludzi na całym świecie, pomagając im w codziennych czynnościach. Jako jeden z największych światowych producentów m.in. kosmetyków i środków higieny osobistej, przedsiębiorstwo prowadzi wiele działań promujących odpowiedzialną konsumpcję i kształtujących świadomość ekologiczną.

Autorki programu „EKOdetektywi na tropie domowych nawyków”

Szanowny Nauczycielu!

Zapraszamy Ciebie i Twoich podopiecznych do skorzystania z materiałów „EKOdetektywi na tropie domowych nawyków”.

Co znajduje się w materiałach?

To propozycje scenariuszy zajęć z kartami pracy, które możesz wykorzystać na lekcjach, jak również na zajęciach pozalekcyjnych. Pakiet składa się z III części, w których możecie wspólnie z uczniami „wziąć pod lupę” użytkowanie energii w domu oraz „podążać tropem” racjonalnego gospodarowania wodą, a także segregacji i ograniczania ilości odpadów w gospodarstwie domowym.

Każda z części w naszym materiale edukacyjnym zawiera:

  • Wstęp, w którym prezentujemy główne założenia nowego tropu i po krótce opisujemy z czego składają się zajęcia w tej kategorii tematycznej.
  • Scenariusze zajęć - przeznaczone dla Nauczyciela realizujące cele z podstawy programowej kształcenia ogólnego z biologii, chemii, geografii, fizyki i matematyki.
  • Karty pracy przeznaczonych dla ucznia. To gotowy do wydrukowania zbiór ćwiczeń i zadań do wykonania w ramach danego tropu.
  • Projekt edukacyjny, czyli gotowy pomysł na tropienie domowych nawyków, które nauczyciel może przeprowadzić ze swoimi podopiecznymi w wyznaczonym okresie czasu.
books
books

Formularz

01. Pobierz materiały edukacyjne

Dołożyliśmy wszelkich starań, by pakiet materiałów edukacyjnych” EKOdetektywi na tropie domowych nawyków” był przede wszystkim ciekawy i intrygujący dla uczniów. Mamy nadzieję, że jego realizacja będzie też satysfakcjonująca dla nauczycieli.

Zapraszamy!

photo
first-logo
nasza-ziemia
ariel vizir lenor fairy