Formularz rejestracji 29 akcja

 

Już po raz 22. w trzeci weekend września spotkamy się, żeby zrobić coś dobrego dla Ziemi. Będzie się działo wiele i to w całej Polsce. Tu znajdziecie informacje o naszych planach i planach innych uczestników tegorocznej akcji.

 

18 września (piątek), Słupsk, inauguracja finału tegorocznej akcji

Dzięki gościnności Prezydenta Słupska Pana Roberta Biedronia, w piątek 18 września będzie miało miejsce rozpoczęcie finału tegorocznej akcji. Zapraszamy Was już na godz. 8.30 do Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie nastąpi oficjalna inauguracja z udziałem Miry Stanisławskiej-Meysztowicz - inicjatorki akcji Sprzątania świata w Polsce.

Na uczestników wielkiego sprzątania będą czekały liczne atrakcje przygotowane przez Stowarzyszenie Rozwoju INSPIRACJE i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. ze Słupska:

 

19 września (sobota), Warszawa, sprzątanie rezerwatu Jez. Czerniakowskie

W sobotę 19. września w godzinach 11.00 - 15.00 zapraszamy Was na plażę przy Jeziorku Czerniakowskim, ul. Jeziorna (vis a vis Szkoły Podstawowej nr 103).

Jeziorko Czerniakowskie jest starorzeczem rzeki Wisły. To rezerwat przyrody otoczony rozrastającymsię miastem. Od lat przyroda tego terenu zmaga się z problemem zanieczyszczeń. Dzięki współpracy Fundacji Nasza Ziemia z Urzędem Dzielniy Mokotów, Grupą Eksplorującą Podwarszawskie Nurkowiska, Kołem Wędkarskim PZW "Różanka", Organizacją Odzysku Opakowań Rekopol S.A., Fundacją ProKarton, ElektroEko Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. i Stołecznym WOPR będziemy sprzątać pod wodą, na wodzie i na lądzie. Będą z nami Ambasadorowie Fundacji Nasza Ziemi: Ewelina Flinta i Grzegorz Kasdepke.

 

Tego dnia będą czekały też na Was liczne atrakcje edukacyjne.

 

Na stoisku Urzędu Dzielnicy Mokotów będzie moża uzyskać unformacje nt. systemu gospodarowania odpadami w Warszawie i Dzielnicy, a także realizowanego przez Fundację "Ja Wisła", w ramach budżetu partycypacyjnego 2015 zadania edukacyjnego "Ścieżka dla Jeziorka Czerniakowskiego" oraz prowadzonych badań naukowych dotyczących stanu Jeziorka. Pracownicy Urzędu będą udzielać informacji nt. miejsc na terenie rezerwatu i w okolicy wymagającyh sprzątnięcia. Na najmłodszych będzie czekało "miasteczko" rekreacyjno-sportowe.

Organizacja Odzysku Opakowań Rekopol S.A. nauczy nas jak segregować odpady i co to jest recykling. Opowie również jak robić świadomie zakupy. Na dzieci będą czekały kolorowanki, krzyżówki i rebusy oraz ekozabawy, natomiast dorośli będą mogli rywalizować w konkursach wiedzy i zgniatania butelek na czas. Na uczestników rywalizacji będą czekały drobne upominki.

Podczas wydarzenia nie zabraknie Fundacji ProKarton oraz jej maskotki - sympatycznego Pana Kartona. Fundacja będzie Was zachęcać do przyłączenia się do Klubu Zielonej Ręki. Umieszczając symbole zielonych rąk na spejalnej tablicy, będziecie mogli zamanifestować swoje poparcie dla Klubu i jego 3 podstawowych zasad:

1. Segreguję odpady;

2. Odpady opakowaniowe wyrzucam do odpowiednich pojemników na selektywną zbiórkę;

3. Wybieram opakowania pochodzące z surowców odnawialnych.

Ponadto będziecie mogli wziąć udział w Warsztatach Czerpania Papieru w wykorzystaniem pralki Frani oraz rzut kartonami do kosza.

ElektoEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. zorganizuje zbiórkę zużytego sprzętu - dla uczestników zbiórki torby ekologiczne.

Stołeczny WOPR poprowadzi zajęcia z pierwszej pomocy.


Szczegółowy program:

11.00 - start sprzątania (w wodzie, na wodzie i na brzegach) i pikniku ekologicznego (konkury, zabawy i in.) - działamy nieprzerwanie do godz. 15.00

12.30 - sprzatanie brzegów Jeziorka z Eweliną Flintą i Grzegorzem Kasdepke

13.00 - oficjalny Finał Akcji

13.30 - wspólne czytanie "Przyjaciół" z Eweliną Flintą i Grzegorzem Kasdepke

15.00 - zakończenie

 

 

Czekamy na informacje o Waszych planach.

Piszcie do nas na adres: fundacja@naszaziemia.pl.