Formularz rejestracji 29 akcja

 

Propozycje działań

Kampania dedykowana jest dla wszystkich – dzieci, dorosłych oraz seniorów.  Z pewnością, każdy znajdzie coś dla siebie! :)


Biegasz? Spacerujesz? chodzisz z kijkami?
Wyjdź z domu! zorganizuj wypad za miasto razem ze znajomymi!
Pomóż nam zmonitorować Polskie gminy!

 

Monitorować środowisko możesz zawsze i wszędzie:

 

Skorzystaj z naszej aplikacji mobilnej rEKOnesans, a jeżeli nie masz do niej dostępu - wejdź na naszą stronę www.sprzatanieswiata-polska.pl i tu możesz wpisać liczbę przebytych kilometrów oraz swoje obserwacje i uwagi.

Wszelkie nieprawidłowości oraz napotkane dzikie wysypiska zgłaszaj do swojego urzędu gminy

- nr telefonów i adresy email do gmin znajdziesz na naszej stronie, w zakładce Kontakt do gmin.

 

WEŹ SPRAWY W SWOJE RĘCE I DOŁĄCZ DO NAS!

 1. zorganizuj Wyprawę – PoPrawę z mapą i kompasem – na której będziecie nanosić charakterystyczne punkty (dzikie wysypisko, brak kosza, obszary cenne przyrodniczo)
 2. zorganizuj wycieczkę rowerową, spacer, ognisko przy każdej aktywności w terenie korzystaj z aplikacji „rEKOnesans”, zdobądź odznaki od niuchacza, przez poszukiwacza zaginionego śmiecia, czystego detektywa aż po szpiega z krainy porządku :)
 3. zostań  lokalnym koordynatorem akcji - opisz jak wyglądają Twoje przygotowania do akcji, podziel się swoimi doświadczeniami, pochwal się co ciekawego robisz! Na stronie sprzatanieswiata-polska.pl możesz również umieścić relacje, zdjęcia, reportaże.
 4. zorganizuj wycieczkę na składowisko odpadów, do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów w  Twojej gminie, poproś pracownika o garść informacji na temat gospodarki odpadami w jego miejscu pracy
 5. zorganizuj wydarzenie / happening towarzyszący kampanii „Sprzątanie świata – Polska” promujący nieśmiecenie, segregację odpadów i inne proste sposoby, jak na co dzień chronić środowisko. Zaangażuj do niego jak najwięcej osób.
 6. napisz  piosenkę, wierszyk, nakręć teledysk a najlepsze utwory opublikujemy na naszej stronie internetowej
 7. razem z przyjaciółmi stwórzcie wielki rysunek przedstawiający dwa światy – czysty oraz zaśmiecony.
 8. zorganizuj dla lokalnej społeczności działanie promujące poszanowanie ekosystemów leśnych, ale także oszczędność wody, energii, ograniczanie produkcji śmieci, używanie produktów z recyklingu i selektywną zbiórkę odpadów
 9. lokalizuj akcje sprzątania na terenach leśnych, celem ochrony tych wrażliwych ekosystemów
 10. dołącz do sieci Klubów Naszej Ziemi, która liczy już blisko 200 placówek! Planuj i realizuj swoje działania korzystając z patronatu Fundacji Nasza Ziemia. więcej informacji: www.klubynaszejziemi.pl
 11. Drogi Seniorze! Zabierz wnuczka na spacer do lasu lub na przejażdżkę rowerową - być może ma naszą aplikację - zmierzcie ile kilometrów przejechaliście!